peenjoogivabrik nudist

Kõik algas kolm aastat tagasi, kui panime püsti oma Nõmme vabriku, et luua maitseid ja teha jooke ilusateks sündmusteks ja toredateks hetkedeks. Olime roppusteni tüdinud neist igavatest, kemikaale ja suhkrut täis jookidest, mille plakateid kõik baarid siiani täis on. Olukorra muutmiseks käisime Inglismaal vanades siidrivabrikutes õpipoisteks, kus mõistsime, et tegelikult saab pea igast värskest toorainest (ka neist, mis meil tagaaias kasvavad), midagi huvitavat luua.

Puhtast isekusest ja soovist midagi head juua, hakkasime oma väikeses garaaž-vabrikus siidrit ja toonikut tootma. Katsetused erinevate toorainetega viisid tee rabarberi ja tikri vahukateni. Üsna kiirelt taipasime, et me ei ole oma teekonnal üksi, vaid austajaid leidub igast ilmakaarest. Siinkohal on meil suurepäraselt hea meel kõigi üle, kes meiega on sel teel Eesti joogikultuuri muutmas. Vaid tänu teile saame me luua uusi maitseid ning tõsta oma toodete kvaliteeti. Aitäh teile!

 

Meie siidrid

2016. aasta lõpus esitlesime meie esimest kuiva õunasiidrit Ieva, millele järgnes peagi Eesti esimene tume siider Libahunt. Korralikult esitlemata, aga mitmel pool saadaval on tänaseks ka matega õunasiider Pablo ja värske ingveriga õunasiider Mr. Miyagi. Kõik meie täna saadaval olevad siidrid on valmistatud 2015. aastal pressitud värskest õunamahlast. Villimisele eelnes terve aasta laagerdamist, mis happed, jääksuhkrud ning tanniinid suurepäraseks ning tasakaalus maitsebuketiks muutis.

 

Meie toonikud

Siidrite kõrval oli meil algusest peale unistus valmistada täiskasvanutele suunatud alkoholivabasid jooke. Mitte limonaade ega marja- või puuviljajooke, vaid mõõduka (st väikese) suhkrusisaldusega karastusjooke, mille maitsed oleksid harjumuspärasest pisut pretensioonikamad ning mis kõige olulisem, ei sisaldaks kontsentraate või muul moel eelnevalt töödeldud tooraineid rääkimata värv- ja säilitusainetest.

2017. aasta alguseks saime valmis meie esimese naturaalse tooniku Ana, millele järgnes kohe ka Lord. Nad mõlemad on Eestis unikaalsed mitte ainult seetõttu, et nad on teadaolevalt ainsad Eestis valmistatud toonikud, aga mis veel olulisem, nad on ainsad, mis on valmistatud ehtsa kiinapuukoore tõmmisest, mitte pulbriks ekstraheeritud kiniinist. 

 

Planeerid pidu?

Kõiki meie tooteid saad kiirelt ja mugavalt tellida meie enda tagasihoidlikust veebist. Tellimused toimetame sinuni loomulikult tasuta. Suurema ürituse korral võta ühendust ning peame plaani.